воскресенье, декабря 26, 2010
Пленум правління СКУ 25.12.2010
Прес-реліз для ЗМІ
Про черговий пленум Правління СКУ
25 грудня 2010 в Києві під головуванням Лавриненко М.Ф. відбувся черговий пленум Правління Слов'янського Комітету України. Його учасники розглянули всі питання порядку денного, зокрема, підвели підсумки виконання планів роботи даної громадської організації, прийняли нові плани на 2011-й рік, вирішили організаційні питання, прийняли інші важливі документи.
Тут прозвучали також з уст заступника Голови СКУ Грачова О.О. інформація про роботу Х-го Всеслов'янського з'їзду, який прийняв ряд важливих рішень і поклав на Лавриненко М.Ф. керівництво Міжнародним Слов'янським Комітетом на наступні п'ять років, а з вуст інших членів Правління звіти про те, які заходи були проведені ними в рамках безстрокової акції подяки радянським воїнам, які захистили світ від фашизму. Особливий інтерес представили повідомлення Крисько М.О., Покотило Н.О., Личковаха В.А., Нестеренко М.М., Ромащенко В.М. та інших.
Особливу увагу члени Правління СКУ звернули на необхідність ретельної підготовки до проведення заходів, присвячених 2011 року - як міжнародному року слов'янської культури, згідно з рішенням Х-го Всеслов'янського з'їзду. Для цього поставлені конкретні завдання для керівників постійних комісій при Правлінні СКУ, які мають найближчим часом скласти календарні плани і розробити проекти заходів.
Пленум звільнив Мироненко В.А. на його прохання від обов'язків члена Правління СКУ у зв'язку з хворобою, вивів його зі складу Правління і зобов'язав Президію Правління СКУ висловити Віктору Андрійовичу подяку за багаторічну активну громадську діяльність. Пленум кооптував до складу Правління СКУ Покотило Ніну Олексіївну.
Правління СКУ зобов’язало Президію СКУ направити листи членам Правління, які жодного разу не брали участі в пленумах, з попередженням про те, щоб вони визначилися щодо свого перебування у складі вищого керівного статутного органу до наступного пленуму, інакше їх буде виключено із складу Правління, про що буде опубліковано у ЗМІ.
Члени Правління СКУ відреагували на неадекватну поведінку деяких співвітчизників по відношенню до пам'яті радянських воїнів. У зв'язку з цим було прийнято Заяву Слов'янського Комітету України «З приводу пам'яті про захисників Вітчизни».
Голова СКУ Лавриненко М.Ф., закриваючи пленум, подякував всім за активну роботу в минулому році й привітав з наступаючим новим 2011-м Роком, який зажадає ще більших зусиль від слов'янського активу для реалізації намічених планів і цілей.
Прес-служба СКУ
Заява Слов’янського Комітету України
З приводу пам’яті про захисників Вітчизни
Незважаючи на намагання керівництва України домогтися єдності в своїй державі, зняти напругу і штучне протистояння «Півдня-Сходу» та «Заходу» країни, все ще знаходяться сили та конкретні противники цього. Вони безупинно шукають привід перш за все для роздмухування русофобських та антиросійських настроїв в Україні. Зокрема, свідченням тому є й останні вимоги до МЗС України з боку народних депутатів України Ірини Геращенко та Ольги Герасим’юк, в яких вони наполягають на невідкладному реагуванні на вислови Путіна В.В. про те, що Росія могла перемогти фашистів і без України.
Однак цей гнів нагадує відомий вислів: В чужому оці смітинку видно, а у своєму – колоди не помічаємо.
Безперечно, прем’єр-міністру Російської Федерації не варто було навіть в захваті від майбутньої предвиборчої президентської кампанії дозволяти собі подібні обмовки щодо значимості України в перемозі над фашистськими окупантами.
А з другого боку, якщо підходити до цього питання з історико-правової точки зору, то перемогу над фашизмом одержав СРСР – Союз Радянських Соціалістичних Республік, а не окремо взята республіка. І боровся з німецьким агресором увесь радянський народ – як у лавах Робітничо-Селянської Червоної Армії, партизанських загонах, радянських підпільних групах, так і в тилу – за станком, біля доменної печі й так далі. Тому й війна називалася Великою Вітчизняною. Такою її слід і надалі сприймати.
І якщо говорити про роль окремого народу, вступати про це у спір, а тим більше пред’являти політичні претензії, як це роблять І.Геращенко та О.Герасим’юк, то також треба бути точними й коректними.
Народ Радянської України міг і дійсно героїчно чинив спротив фашистським окупантам, боровся за визволення всієї Вітчизни. А ось Україна як така – суверенна, «незалежна» держава - такою якістю, нажаль, не може відрізнитися. Трапись зараз подібне, як у 1941-45 роках, ані армія, ані цивільні громадяни не змогли би проявити такі мужність і героїзм (читайте публічні виступи екс-міністрів оборони та інших державних діячів України).
Тому окрім звичайного русофобства в діях депутаток нічого іншого не відчувається. Якщо ж вони й справді занепокоєні відсутністю у когось належної пошани до полеглих за визволення нашої Батьківщини від фашизму, то не залишили б поза увагою дійсне кощунство деяких молодих вандалів, які демонстративно глумилися біля могил і пам’ятника Невідомому Солдату в парку Слави столиці України - жарили яєчню на полум’ї Вічного вогню.
Ніж зловтішатися з приводу мітингових фраз російського політика, який почав свою предвиборчу гонку, варто було б проявляти свою законодавчу ініціативу та парламентський контроль за тим, щоб виконувалося законодавство України про увічнення пам’яті радянських воїнів Великої Вітчизняної війни та про запобігання у своїй Вітчизні глумлення над пам’яттю загинувших в боях за Батьківщину. Слов’янський Комітет України підтримує ініціативу активу українського Об’єднання «Русское содружество» про необхідність всебічного контролю за збереженням пам’ятників історії і культури та покарання винуватців вандалізму.
Прийнято Правлінням Слов’янського Комітету України
м.Київ 25 грудня 2010 р.
Голова СКУ М.Ф.Лавриненко