понедельник, июня 08, 2009
З приводу рішення Президента України В.А.Ющенка щодо знищення пам’ятників радянського періоду.
Заява Президії Правління Слов’янського Комітету України
Виступаючи на мітингу пам’яті жертв політичних репресій у Биківнянському лісі на могилах радянських воїнів та політичних в’язнів, Президент України В.А.Ющенко зухвало заявив, що протягом 2007 -2008 років було демонтовано 400 пам’ятників політичним діячам 1930-1940 років і виправлено три тисячі топографічних назв.
Президент підступно назвав символи минулого „символами вбивства”. Виголошуючи промову, він зауважив, що Україна стала заручницею двох тоталітарних режимів. Виходячи з логіки Президента можна зробити певний висновок: В.А.Ющенко не бачить різниці між прапором зі фашистською свастикою, за яким гітлерівською Німеччиною здійснювалося поневолення СРСР і багатьох інших європейських держав, і червоним прапором Перемоги, за яким йшло звільнення від німецького ярма і який було встановлено у травні 1945 року над рейхстагом, за що мужньо віддали своє життя мільйони людей.
Загнавши державу на дно фінансової і економічної прірви за сприянням „любих друзів”, Президент, певно, не знайшов кращого засобу витратити і без того дефіцитні бюджетні кошти, як на винищення пам’ятників і меморіалів радянським політичним діячам. І це в той час, коли від раку помирають сотні дітей, яким терміново потрібна грошова допомога для лікування за кордоном, коли більшість пенсіонерів ледь-ледь виживають, рахуючи копійки, відмовляючи собі в самому необхідному.
Президія Правління Слов’янського Комітету України з гнівом засуджує такі дії Президента та його опричників на місцях і вимагає припинити знущання над святою пам’яттю українського народу. Прикро усвідомлювати, що сьогоднішні дії Президента спрямовані не на створення добробуту, нових корисних для народу об’єктів, а на знищення вже побудованого. Адже для останнього багато розуму не потрібно. Руйнувати – не будувати. Та й консолідації суспільству такі кроки з боку Президента не сприяють.
Врешті–решт, час вже збагнути: тільки глибока повага до історії своєї країни робить людей духовно багатими і спонукає їх на високі моральні вчинки. Адже кожен громадянин в тій чи іншій мірі і є творцем історії власної країни. Пам’ятаймо про це!
Голова Слов'янського Комітету України М.Ф.ЛАВРИНЕНКО
2 червня 2009 року м.Київ